Kúpa nového televízora | pcserviskosice.sk
kontaktujte nás telefonicky 0917 774 606
alebo cez web naplánovaním návštevy
» Satelitná technika » Tipy pre Vás » Kúpa nového televízora

Kúpa nového televízora

Pri kúpe nového televízora v súčasnosti každý uvažuje o elegantných štíhlych modeloch s veľkou uhlopriečkou. Štíhle obrazovky sa ľuďom páčia. Vyzerajú moderne, zaberajú málo miesta a dajú sa zavesiť aj na stenu.

 

Načo dbať pri výbere televízora:

- veľkosť uhlopriečky,

- veľkosť izby,

- frekvencia, čím výššia frekvencia, tým lepší obraz,

- či ide o LCD, LED alebo plazmový televízor,

- doplnkové príslušenstvo ( nahrávanie filmov, obrázkov a hudby z USB, prístup

  na internet),

- cena,

- dizajn,

- starší ľudia by mali siahnuť po plazmových typoch, nakoľko šetria oči svojim

  príjemnejším obrazom,

- pre mladších je vhodnejší LCD televízor, ktorý je lepší, ak si na prijímač chcete

  pripojiť napr. hernú konzolu,

- ak chcete aj kvalitný zvuk, mali by ste siahnuť aj po jednoduchom domácom

  kine.

  

Kam s ním?

Televízny prijímač patrí na také miesto, kde dosiahne dokonalú harmóniu s ozvučením. Znamená to, že má byť vo výške oči, uprostred čelného ozvučenia domáceho kina. Ploche televízory majú síce pevné podstvce, ale pre bezpečnosť je lepšie umiestniť ich na stenu. Ukotvenie na nástennú konzolu je bezpečnejšie a praktickejšie.

 

Akú uhlopriečku si vybrať?

Vzdialenosť odkiaľ televízor sledujete, musí byť minimálne 3 až 5 násobok uhlopriečky. Príklad uhlopriečka TV 101 cm - vzdialenosť gauča od TV 3,03 až 5,05 m.     
 

 

Uhlopriečka (cm)        Palce

         Minimálna

   vzdialenosť  (m)

Maximálna

vzdialenosť  (m)

48 19 1,44 2,4
82 32 2,46 4,10
107 42 2,21 5,35
120 47 3,60 6
147 58 4,41 7,35

 

 

 

 

 

 

 

     

Nové funkcie a trendy

Výrobcovia televízorov pridávajú často doplnkové funkcie, ktoré zvyšujú komfort obsluhy. Zabudovaná čítačka pamäťových kariet či USB port umožňujú pohodlné prehliadanie digitálnychfotográfií na veľkej obrazovke bez toho, aby ste museli tráviť čas pripájaním káblov či nastavovaním periférií. Niektoré modely sú vybavené zabudovaným diskovým rekordérom, ktorý zaznamená vaše obľubené programy v momente ich vsielania. Pre vás to znamená komfort a neviazanosť na čas. Kedy si k televízoru sadnete ja iba na Vás - nahraté programy tam na Vás budú čakať.

Čím viac konektorov prijímač má, tým lepšie, obzvlášť vére digitálnych HDMI rozhraní, pre ktorých sú rozbočovače príliš drahou záležitosťou. Cez toto rozhranie pripojíte nielen DVD prehrávač, ale aj fotoaparát, videokameru ši notebook.


HD Ready alebo Full HD 

Aby bola investícia do FullHD prijímača rozumná, treba sa zamyslieť nad tým, odkiaľ budete mať signál v potrebnej kvalite. Niektorí operátori kábloviek ponúkajú príplatok za satelitné prijímače s HD rozlíšením pre sledovanie televízie v HD kvalite.

Tí, čo si doprajú televízny prijímač vo Full HD konfiurácii by nemali zabúdať na to, že ideálna vzdialenosť pre sledovanie sa podstatne skracuje. Je to podobné ako s počítačovým monitorom - čím vyššie rozlíšenie má, tým viac sa k nemu približujete hlavou, bez toho aby ste si to uvedomovali.  

 

V prípade potreby nás kontaktujte:

-  telefonicky: 0917 774 606 

-  mailom: info@pcserviskosice.sk

vyplnením kontaktného formulára tu.

 

Ďalšie informácie o našich službách nájdete na www.itexpres.sk.

 

Všetky nami poskytované služby sa riadia Obchodnými podmienkami spoločnosti IT EXPRES s.r.o., ktoré nájdete v tiráži našej stránky.